2016 Mobil Reklamların Yılı Oldu

8 Ağu 2017
admin
290
0

Firmaların satış ve pazarlama yöntemlerinde sezona göre kampanyalar oluşturduğunu biliyoruz. Bunun yanı sıra günümüzde sezon haricinde kullandığınız teknolojik cihazlara göre indirimler ve kampanyalar dahi sağlanmaya başlandı. Mobil teknolojiler sürekli gelişim gösterdiği ve hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldiği ortada. Bu sebeple artık masaüstü sistemler geri planda kalmaya başlandı. Bununla doğru orantılı olarak mobil reklam yatırımları da artış göstermeye başladı.  Mobil ticaretin etkisiyle ilgili araştırmalar yapan veri ölçüm merkezi App Annie’nin yapmış olduğu araştırmaya göre, mobil uygulama pazarının, önümüzdeki 5 sene içinde 6,3 trilyon dolar büyümesi bekleniyor.

PricewaterhouseCoopers ve IAB‘ninde yapmış olduğu İnternet Reklamcılığı Gelir Raporu gösteriyor ki, dijital reklam gelirleri önceki yıla nazaran %22 oranında bir büyüme göstererek 2016 yılında 72,5 milyar dolara yükseldi. Bu arada mobil reklamlar dijital reklam gelirlerinin %51’lik ciddi bir kısmını oluşturdu. Bu sayede mobil reklamlar, ilk defa dijital reklam gelirlerinin yarısından fazlasını oluşturmuş oldu.

Mobilin hız kesmeden artan gücü, yatırımcıların programlı çalışmalarıyla birlikte daha da artıyor. Öyle ki yaz aylarında mobili kullanma oranı daha da fazla. Bu sebeple daha da geniş bir büyüme sağlanıyor.

Bir cevap yazın