Amazon’dan Apartmanlara Özel Yeni Teslimat Sistemi: Hub

8 Ağu 2017
admin
263
0

E-Ticaret devlerinden Amazon, yeni bir teslimat sistemine geçiş yapacağını duyurdu. Kilitli teslimat dolapları sistemiyle, ürünleri kullanıcılarına teslim edene kadar korumayı amaçlayan bu sistemin adı Amazon Hub olarak açıklandı.

Bu sistem diğer sistemlerin aksine apartman vb. yapılara özel olacak. Amazon, Hub sisteminin tüm şirketlerden gelen nakliyeleri kabul edeceğini söylüyor. Sistemin çalışma prensibi gayet basit. Kullanıcı teslimatını almak için kendisine verilen kodu giriyor ve kullanıcının paketinin bulunduğu bölme açılıyor. Aslında Amazon zaten bu tarz, Amazon Locker adlı bir uygulamayı hali hazırda kullanıyor.

Hub’ın Amazon Locker’dan farkı ise mağazalar yerine apartman vb. yapılarda bulunacak olması. The Verge’ün haberine göre Hub, dört farklı renk şeklinde bulunacak. Hub toplamda 42 bölmeden oluşacak. Ayrıca genişletme modülleriyle birlikte 65 bölmeye ulaşacak. Bununla beraber Hub’ın en önemli özelliği 7/24 kullanılabilecek olması. Amazon Hub’ın ücretleri konusunda henüz bir açıklamada bulunmadı. Zamanla bu konuya dair daha fazla detay elimize ulaşacaktır.

Bir cevap yazın