Facebook Yanlış Reklam Tıklamalarına Karşı Önlem Aldı

10 Ağu 2017
admin
264
0

Dijital mecralarda reklamverenlerin yaşamış olduğu en büyük problem, belkide hatalı reklam tıklamaları ve bundan doğan gereksiz bütçe kaybı. Bu yanlış tıklamalara yönelik yeni bir yöntem izleyeceğini belirten Facebook, reklamlara yönelik politikasını değiştirmeye karar verdi. Facebook’un ürün pazarlamadan sorumlu çalışanlarından biri olan Breet Vogel yapmış olduğu açıklamada Audience Network gibi ağlarda yaşanan hatalı tıklamaların reklamverenlere yansıtılmayacağını ve yanlış raporlamaların önüne geçeceklerini belirtti.

Bu sistemin hatalı tıklamaları nasıl ayırt edeceğine yönelik soruları cevaplayan Vogel, yanlış tıklamaların tespit edilmesi için 2 saniye sınırı koyacaklarını belirtti.  Eğer reklamlara tıklayan kullanıcılar 2 saniye içerisinde geri dönüş yaparlarsa bunun hatalı tıklama olarak algılanacağını ve reklamverenlere yansıtılmayacağını söyledi.

Yanlış tıklamaların yüksek bir oran olmadığını belirten Vogel, aynı zamanda bu durumun reklam yayıncılarına da zarar vermeyeceğini sözlerine ekledi.

Reklamverenlere daha bilinçli bir raporlama yapılarak gelecekteki yatırımlarınında bu yönde şekilleneceği su götürmez bir gerçek. Bu sebeple yeni reklam politikasının reklamverenlerin elini güçlendireceğini ve reklam verirken daha bilinçli hareket edeceğini düşünüyoruz.

Bir cevap yazın