Google Adwords Reklamı Vermek

13 Kas 2017
admin
636
0

Google adwords reklam yönetimi nasıl yapılır ? Google adwords nedir ? Googlede reklam nasıl verilir ? Googlede reklam vermek için ne yapılır ? Google ilk sırada çıkmak için ne yapılmalı ? Googlede reklam vermek ne işe yarar , E ticaret sitesi reklamları nasıl yapılır ? Google adwords veren reklam ajansları… Aklınızda bir çok soru işareti olabilir. Bu yazımızda da bu sorularınıza çözüm getirmeye çalışacağız.

Öncelikle google adwords’ün ne olduğu , ne işe yaradığı konularıyla başlayabiliriz.

Google Adwords Nedir ?

Google AdwordsGoogle‘ın sunmuş olduğu bir reklamcılık hizmetidir. Google AdWords ile reklam veren kullanıcıların reklamları, aranan kelimeyle ilişkilendirilerek; Google arama sayfasında arama sonuçlarının en üstünde ve en altında yer almaktadır.Birden fazla reklam seçeneği olan google adwords ‘ün görüntülü reklam seçeneği ile google adsense kullanan yayıncıların sitelerinde de reklam verebilirsiniz.
Bunlar haricinde bir çok reklam yayın seçeneğide bulunan google adwords ile müşterilerinize doğrudan ulaşabilirsiniz ve bütçenizi direk kitleye yönelik değerlendirebilirsiniz.

Google Adwords Reklam Yönetimi Nasıl Yapılır ?

Google adwords reklamınızın Badu Ajans tarafından yapılmasına karar vermeniz halinde ilk önce web site analizi , rakip analizi , bütçe planlaması gibi ilk aşama işlemler tamamlanır. Bunun ardından anahtar kelimeler belirlenir ve bu anahtar kelimelerin bütçelerinin ayarlanması yapılır. Ortalama 3-4 iş günü içerisinde reklamlarınız yayına alınır ve bu anahtar kelimelerin tıklama başına maaliyetlerinin düşürülmesi ve belirlenen bütçeyle daha çok reklam yapılması için gerekli çalışmalar gerçekleştirilir.

Google’de İlk Sayfalara Nasıl Çıkılır?

Google ve diğer arama motorlarında ilk sayfalara çıkmak için öncelikle sitenizin seo (arama motoru optimizasyonu) ayarlamaları yapılmalıdır. Google optimizasyonu iç ve dış seo olarak tamamlanması ardından sitenizin anahtar kelimeleri düzenli olarak artışa geçecektir. Seo optimizasyonu haricinde google adwords reklamları ile de googlede ilk sayfada , ilk sıralarda ve son sıralarda yer alabilirsiniz. Belirlediğiniz aylık bütçeler doğrultusunda müşterilerinize ulaşabilir ve satışlarınızı arttırarak daha iyi bir imaja sahip olabilirsiniz. Google adwords vermek size müşteri haricinde rakipleriniz arasında prestijli bir konuma geçmeniz içinde yardımcı olacaktır.

 

Bir cevap yazın