Google, Snapchat için 30 Milyar Dolar Teklif Etti

7 Ağu 2017
admin
248
0

Önceki senelerde Facebook tarafından 1 Milyar ve 3 Milyar Dolarlık teklifleri reddeden Snapchat, bu sefer bir teklifte Google’dan aldı.

Businnes Insider’ın haberine göre, Google, geçtiğimiz yıl başında Snapchat kamuoyuna duyrulmadan önce 30 Milyar Dolarlık teklifte bulunmuş ve tıpkı Facebook gibi reddedilmiş.

Birçoğumuzun bildiği üzere Google, Google Plus ve Buzz gibi sosyal ağlar ile rakiplerine oranla oldukça güçsüz kalıyor. Bize göre bu teklifin en büyük nedenlerinden biri de bu güçsüz Sosyal Medya yapılanmalarını yoluna sokmak ve diğer Sosyal Medya siteleriyle yarışabilecek düzeye gelmek.

Business Insıder’ın bu haberine karşılık olarak Snapchat, yani şirket adıyla Snap Inc. bu şekilde bir teklifin olmadığını açıkladı. Bu açıklamaya rağmen yalnızca söylentilerle bile Snap Inc’in borsa değeri yüzde 2.3 oranında artış gösterdi.

Snapchat’in CEO’su Evan Spiegel’in Snap’i satmak istemediği ortada. Uluslararası şirketlerin yapmış olduğu araştırmalar ve Snap Inc’in kendi yaptığı açıklamalar, Snapchat‘in yeni kullanıcılar çekme konusunda ciddi sıkıntılar yaşadığını ve şirketin yılın ilk çeyreğini zararla kapattığını gözler önüne sermişti. Buna rağmen 30 Milyar Dolarlık bir teklifi reddetmiş olması gerçekten şaşkınlık verici. Evan Spiegel’in bu şekilde makul bir teklifi geri çevirmesi, akıllara acaba Snap Inc’in farklı projeleri mi var ? sorusunu akıllara getirmiyor değil.

Bu ve buna benzer tüm soruların cevaplarını zamanla bulacağımızı düşünüyoruz. Zamanla tüm şirketlerin stratejileri ortaya çıkacaktır. Umarız bu gelişmelerin tamamı, Sosyal Medya kullanıcılarını olumlu yönde etkiler ve daha güzel bir sosyal ağ deneyimini bizlere yaşatır.

Bir cevap yazın