Google’dan Reklam Yayıncılarına Uyarı

9 Ağu 2017
admin
268
0

Google, reklam sektöründeki itibarının zedelenmesini önlemek amacıyla çalışmalarına hız kazandırdı. Bu esnada ”Yanıltıcı, sinir bozucu veya zararlı” olarak gördüğü reklamları kullanan yaklaşık 1000 civarı reklam yayıncısına karşı harekete geçmeye başladı.

Bu bağlamda içlerinde The Independent, Los Angeles Times, Forbes gibi ünlü markalarında bulunduğu reklam yayıncıları, reklam standartlarına aykırı hareket ettiğine dair birer uyarı maili aldı. Bu uyarıda kaldırılması gereken reklamlar ve reklamları test edebilecekleri birer bağlantıda bulunuyor. Google, gelecek yıl Chrome tarayıcısındaki kötü reklamları kaldıracağını ve engelleyeceğini taahhüt etmişti. Google’ın yapmış olduğu açıklamaya göre, kullanıcıları rahatsız etmeye yönelik reklamlar ve pop-up’lar engellenerek Chrome kullanıcılarına daha iyi bir internet deneyimi yaşatılacak.

Google’ın ürün yönetimi direktörü  Scott Spencer’a göre; Reklam yayıncılarının farkında olmadığı sinir bozucu ve kötü reklamlar olabiliyor. Bu sebeple Markalara bu hataları düzeltmeleri için zaman tanıdıklarını ve bu konuda yardımcı bağlantılar göndererek sorunun çözümüne ulaşmayı hedeflediklerini belirtiyor.

Google geçen sene, kötü ve rahatsız edici olduğunu düşündüğü 1.7 milyar reklamı kaldırmıştı. Önümüzdeki yıllarda daha da kapsamlı bir reklam çalışması yaparak internet ve Chrome kullanıcılarını memnun edeceklerini garanti ediyor. Google’ın bu amaçla yapmış olduğu çalışmaları Badu Ajans olarak tebrik ediyor, daha kaliteli bir internet reklam servisi oluşturma yolunda atmış olduğu adımları da takip ediyoruz.

Bir cevap yazın