Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılır?

16 Kas 2017
admin
503
0

Badu ajans olarak sosyal medye yönetiminde ki standartlaşmış çalışmalara bir son vererek yani stratejiler ve yönetim planları ortaya çıkarıyoruz. Grafiker görseli düzenlesin sonra paylaşım yapılsın, işte sosyal medya yönetimi yapıldı gibi bir algıya son vererek sosyal medya sektörüne  taze kan olmak için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Genç ve dinamik ekibimiz ile görseli paylaş bırak  yerine paylaş, görünmesini sağla ve algı yarat mantığı ile sosyal medya yönetiminizi yapıyoruz.

Sosyal medya yönetiminde gerekli bilgi ve birikime sahip bir ekip tarafından yönetilen sosyal medya hesapları daha ön planlara çıkarak daha büyük kitlelere ulaşabiliyor. Kampanyalarınızı ön plana çıkararak binlerce müşteriye doğrudan ulaşabilmenizi sağlayan sosyal medya sitelerinde yönetim bu nedenle gayet önem arz ediyor.

 

Sosyal Medya Yönetimi Hangi Aşamalardan Geçiyor ?

Sosyal medya yönetimi için ilk önce hesap analizi ve rakip analizi ile başlar. Hesabınızın durumunu , eksiklikleri , düzelmesi gerekenleri ve hedef kitle belirlemeler ile raporlanmalara başlar. Ardından rakiplerinizin çalışmaları , çalışmalardan aldığı dönüşlerin hangi boyutta olduğu incelenir ve raporlanır. Rapor ve analizin ardından hedef kitlenin ilgisini çekecek içeriklerin oluşumuna geçilir. İçerikler yüksek grafikli görsellerden , videolardan ve yazılardan oluşur. Sosyal medya yönetiminizde çalışacak grafiker arkadaşımız ve sosyal medya uzmanımız bu içeriklerin kontrollerini , hedeflenen zamanlarda yapılacak paylaşımların denetlemelerini yapar ve paylaşımlara başlanır. Bir çok ajans’ın yaptığı gibi bu evrede yönetiminiz sona ermez hatta hesabınız için en yararlı olacak ve reklamı yapabileceğiniz fonksiyonlar bu evreden sonra gerçekleşir.

Hesaplarınızda yapılan paylaşımlar bir çok aktif hesap tarafından beğenilir , repost edilir , retweet ve favori yaptırılır… kısacası büyük kitlelere hitap eden ve kitlesi olan hesaplardan işlemler gerçekleştirerek hesabınızın aylık erişimlerini her geçen saniye arttırmak için çalışıyoruz. Aktif kitlesi olan hesaplardan reklam paylaşımları yaptırarak hesabınıza kitlesel dönüşler sağlanmasını sağlıyoruz.

 

Sosyal Medya Yönetiminde Raporlama Nasıl Yapılıyor ?

Raporlamalar haftalık ve aylık olarak yapılmaktadır. Bunların yanı sıra anlık karşınızda bir danışmanınızda bulunacaktır ve çalışma saatlerimiz boyunca anlık işlemleriniz ile ilgili bir rapor talebinde bulunabileceksiniz. Haftalık raporlarda haftalık olarak yapılan olumlu ve olumsuz çalışmalar ile ilgili bilgiler tarafınıza iletilir. Aylık raporlarda ise daha detaylı ve istatistiksel bilgiler bulunacaktır. Aldığımız etkileşim ve erişimler, hedef kitlemizden aldığımız tepkilerin olumlu veya olumsuz olduğu durumlar wb. bilgiler bu raporda bulunacaktır. Bu rapordan alınan olumsuz tepkiler sayesinde müşterilerinizin rahatsız olduğu durumları öğrenerek bir düzenlemeye gitme şansınız da olabilecektir.

 

Sosyal Medyada Daha Fazla Kişiye Ulaşabileceksiniz

Badu Ajans’ın sosyal medya yönetimi teknikleri ve geliştirdiği yazılımlar sayesinde sosyal medya hesabınız milyonlara hitap edecek ve kampanyalarınızın yönetimlerinde daha büyük bir kitleye hitap edebileceksiniz. Fenomenlerin hesabınıza yaptığı beğeni ve diğer işlemler hesabınıza iyi gelecek…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir