Türkiyede Sosyal Medya Kullanımı Artış Gösterdi

4 Ağu 2017
admin
283
0

Ülkemizde Sosyal Medya, eskisinden çok daha güçlü ve etkili. Her geçen yıl Sosyal Medya kullanımı biraz daha üzerine koyarak devam ediyor. Öyleki tüm Dünya’nın vazgeçilmezi olan Sosyal Medya, Türkiyede’de son zamanlarda benzer konumlara ulaşmış durumda. Geçen yıla kıyasla Sosyal Medya kullanımı ülkemizde %37 oranında bir artış gösterdi. Bu artışın faydasını en çok Sosyal Medya’yı profesyonel bir şekilde yöneten markalar gördü. Online satışlarda’da %40 oranında bir artış gözlemlendi.

Sosyal Medya, Kurumsal Firmaların Müşterileriyle İletişimini Sağlayan En Önemli Araç

Büyük, küçük ayırt etmeksizin herkesin aktif bir şekilde kullandığı Sosyal Medya, E-Ticaret sektörüne de büyük katkı sağlıyor. Kazançların ciddi miktarlarda artmasına olanak vermesinin yanı sıra, hedef kitle ile kurulan iletişimi’nde sağlıklı yürümesini etkiliyor. Müşterilerinden ani geri dönüşler alabilen firmalar, kendilerini çok hızlı bir şekilde bu değişime ve taleplere göre hazırlayabiliyor. Bu sayede %100 müşteri memnuniyetini yakalama noktasında ciddi adımlar atılmış oluyor.

Markaların Sosyal Medyada En Büyük Hedefi Satışlarını Arttırmak

Evet gerçektende öyle. Markalar, Sosyal Medya kullanımındaki en büyük sebeplerinin satışlarındaki artış olduğunu belirtiyor. Ayrıca müşterilerinden alınan olumlu geri dönüşler ve kazanılan itibarın ne derece önemli olduğuna da değiniyor. Bir ürünün ne kadar al benisi olursa olsun iyi bir Sosyal Medya ve İnternet pazarlamasının yapılmaması halinde satışlarda herhangi bir gelişme göremeyen markalar bu yüzden Sosyal Medya ve İnternet çalışmalarına ciddi anlamda önem veriyor.

Bir cevap yazın