Web Sitesi Tasarımı

16 Kas 2017
admin
366
0

Kaliteli ve İyi bir web sitesi için aşağıdaki olmazsa olmaz şartların sağlanması gereklidir.

Herşeyden önce Web sitesinin grafiklerin arayüzü, kullandığınız renkler, menü ve içeriklere ulaşım yapısı, programlama altyapısı kullanıcının dostu olarak oluşturulmasında fayda vardır.

Özgün web tasarımı
Web tasarımınız özgün ve kendinize özgü bir tasarım olmalıdır. Her koşulda hedeflerimiz müşterimizin kendi sektöründe web sitesi klasmanında ilk sıralara yerleşmesini ve yüzlerce kez yapılmış tasarımlardan uzaklaşmanı sağlamaktır. İnternet ağı milyonlarca web sitesini bulunduran bir platformdur. Web tasarımda özgünlüğü hem tasarım, hemde içerik özgünlüğü olarak sunduğunuz taktirde başarıya giden en büyük adımı atmış olursunuz. Bugün internetin önde gelen sitelerinin tamamını incelediğinizde özgünlükten asla ödün vermediklerini görürsünüz. Arama motorlarında üst sıralarda yer almak içinde kendinize özgün metinler yayınlamalısınız.

İçerik
Web siteniz bir nevi sizin müşteri temsilcinizdir. Müşterilerinizle web siteniz üzerinden ne kadar iyi kontak kurabilirseniz, itibarınız ve dolayısıyla satışlarınız aynı oranda artar. Potansiyel müşterileriniz ile net, güvenilir ve kendilerini özel hissedecekleri bir dille konuşmanızın yolu, iyi hazırlanmış bir içerikten geçmektedir. Müşteriniz websitenizde dolaşırken, çalışmayan sayfalar, hatalı metinler, kötü tasarım ve anlaşılmayan bir kurguyla karşılaşırsa sizinle ilgili ilk izlenimi pek de iyi olmayacaktır ve tamamen size ön yargıyla yaklaşacaktır bu nedenle satış miktarlarınızda bir azalma söz konusu olacaktır…

Web sayfalarında kullanılan gereksiz başlık gereksiz sözcük ve firmayı tam olarak anlatmayan içerikler web tasarımının başarısız olmasına sebebiyet vericektir. Web sitesinin başarılı olması için ve sitedeki içeriğin doğru olarak ifade edilmesinde öncelikle tespit ve planların ortaya konulması gerekir

Erişebilirlik
Badu Ajans web sitesi tasarımlarında ziyaretçilerin web sayfasını her bilgisayar ve tarayıcıda(ie 8 9 10, firefox, opera,google chrome vb..) açabilmesini, içerisinde hızlıca dolaşabilmesini sağlamakla birlikte tasarımın her tarayıcı uygulamasında aynı görünmesini sağlamaktadır.

Web sitesi yapılırken konu hakkında hiçbir bilgisi olmayan insan baz alınarak yapılmalıdır. Siteye giren herhangi biri aradığı şeylere rahatlıkla ulaşabilmelidir. Menüleri ve tasarımı renk düzenleri buna göre yapılmalıdır.

Hızlı yüklenme
Yapılan web sitesi tasarımının hızlı yüklenmesi aynı zamanda onun iyi bir şekilde kodlandığını gösterir. Hız konusunda en önemli unsurlardan biride web sunucunun güçlü bir serveri ve işlemcisi olması ve yüksek bant genişliğine sahip olmasıdır. Esas olan, kullanıcıya ürün ve hizmeti en kısa ve en kaliteli yolla ulaştırmaktır. Bu nedenle web sitesinin hızını düşürecek abartılı animasyonlar, bekleme süreçleri, video ve ses objeleri fazla bulunan zor menüler tercih edilmemelidir.

Arama motoru optimizasyonu(SEO)
Arama motorlarının mantığını bilmek ve bu mantığa göre web sayfası tasarlamak günümüzde en önemli kriterlerden biridir. Profesyonel bir web sitesinde yer alan her sayfa arama motorları tarafından indekslenebilir yapıda oluşturulmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir